Nejstarší upír Abhartach

5. září 2011 v 14:47 | Angeee
O příběhu: Pravděpodobně jde o nejdstarší zaznamenaný příběh o upírovi. Pochází ze Severního Irska a v Irsku se upíři nazývají neamh-marbh, což znamená chodící mrtví.
V jednom z malých království v dnešním Irsku vládl Abhartach, ví se o něm jen to, že to byl malý trpaslík se zdeformovaným tělem a že byl mocný čaroděj. Byl taky krutý a jeho poddaní seho obávali a nikdo neměl odvahu ho zabít. A tak si najali náčejníka jménem Cahan aten se s ním utkal v souboji a vyhrál. Tělo Abhartacha pak podle zviklostí pohřbili.
Ale druhý den se Abhartach objevil mezi svým lidem a choval se ještě krutěji než dříve a požadoval plnou misku krve z podpaždí jako projevení úcty. Proto zmovu zavolali Cahana opět ho porazil v soupoji a opět ho pohřbili. nicméně Abhartach znovu povstal a žádal o krev od svých poddaných, proto se zmatený Cahan vydal za místním šamanem, aby zjistil co se děje. Šaman mu vysvětlil, že ve skutečností není mrtvý, díky kouzlu se udržuje na živu a že ho nemůžou zabít ale můžou ho zničit. Tak že ho zapíchnou mečem z tisového dřeva a pohřbí vzhůru nohama, okolo hroby rozsypou trny a přímo na hrob položí velký kámen nebo pomník. A tak taky udělal a Abhartach už z hribu nevstal. Říká se že na místě kde Cahan rozsypal trny vyrostl strom a j etam dodnes. Ale jen málo lidí by se tam dnes přiblížilo po setmění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Abby Abby | Web | 5. září 2011 v 19:22 | Reagovat

Tyjo! to je teda drsný..

2 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 15:00 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama